O nás

 

"Našou hlavnou myšlienkou je „ sila prítomného okamihu “ pomôžme dnes, pretože zajtra môže byť neskoro ..."

 

Začínali sme v roku 1994 ako Nadácia „IVANA CHRISTOVÁ DEŤOM“, kde sme pomáhali najmä kojeneckým ústavom do troch rokov, detským domovom a nemocniciam s detskými oddeleniami (Motol, Praha – Česká republika). V roku 2006 sme sa pretransformovali do nezávislého a nepolitického združenia ORIN PANACEA, ktorého misiou je revitalizácia nemocníc a zdravotníckych zariadení s cieľom zlepšenia kvality života detských pacientov.

Názov nadácie ORIN PANACEA pochádza z dvoch slov, kde ORIN je anjel - bytosť z onoho sveta, ktorá nám posiela energiu Božej vôle. Význam slova PANACEA (bohyňa liečenia) symbolizuje zázračný liek na všetky choroby. My však nemáme tento zázračný všeliek. Bohužiaľ nemôžeme deťom vrátiť to najcennejšie a to zdravie, ale máme jasný cieľ - a tým je presadzovanie moderných prístupov pri práci s detskými pacientmi onkologických oddelení, ako aj stimulácia širokej verejnosti k aktívnemu prístupu pri riešení spoločenských problémov. Našou hlavnou myšlienkou je „sila prítomného okamihu“. Pomôžme dnes, pretože zajtra môže byť
neskoro ...
V zmysle tejto vety sa snažíme uskutočňovať naše poslanie. OZ Orin Panacea vznikla práve preto, aby sme onkologicky chorým deťom a ich rodičom z celého Slovenska pomáhali prekonávať najťažšie chvíle ich života.

Mnohokrát si neuvedomuje, aký dlhý čas musia tieto deti a ich rodiny stráviť v nemocnici. V nemocničnom prostredí deti prežívajú nostalgiu, letargiu a oveľa viac potrebujú opateru a lásku. V tomto momente nastupujeme my. Pravidelne každý týždeň počas celého roka naši dobrovoľníci navštevujú detské onkologické oddelenia v Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave a v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach a s deťmi realizujú „HAPPY
TERAPIU“.

Happy terapia je nosný projekt nášho OZ Orin Panacea a práve v pravidelnosti realizácie tohto projektu vidíme význam a aj úspechy. Happy terapia je terapia šťastia, ktorú realizujú špecializovaní psychoterapeuti. Snažíme sa o to, aby deti aspoň na malý moment, zabudli na svoju chorobu a to práve pri „Happy terapii – kreatívna tvora, maľovanie, modelovanie, vystrihovanie...“ Veríme, že aj ich rodičia, na moment „prítomného okamihu“ zabudnú na chorobu svojho dieťa a vidia len jeho úsmev na tvári."

Pravidelnosť realizácie projektov je základ. Vidíme radosť v očiach detí, keď prichádzame na onkologické oddelenia a venujeme im svoj čas. Deti sa ponoria do sveta fantázie, v mysli opúšťajú nemocničné izby a tvoria, kreslia, modelujú, sledujú divadielka, maľujú na tričká, vystrihávajú a čas im zrazu plynie veľmi rýchlo.Detičkám a ich rodičom pomáhame našou prítomnosťou, záujmom o ich problémy a potreby ako aj zážitkami, ktoré deti získavajú v detských onkologických táboroch, pričom samy deti tento tábor pomenovali „Anjelik“. Deti sa pol roka tešia na tábor a po roka „žijú“ z tábora. Spoznávajú tu nových kamarátov, tešia sa na starých a srdiečka im napĺňa radosť. Aj tu vidíme silu „prítomného okamihu“. Deti si tábory užívajú plnými dúškami a zabúdajú na všetky starosti a trápenia.

Farebnou terapiou skrášľujeme aj nemocničné pavilóny. Nemocničné chodby detského onkologického oddelenia v Bratislave sme vymaľovali krásnymi farebnými detskými motívmi z rozprávkového sveta, čím podporujeme predstavivosť malých onkologických pacientov a tým deťom vraciame sny a radosť.Náš cieľ je poskytnúť deťom čo najviac zážitkov, dopriať im možnosť realizovať sa formou kreatívnych a umeleckých činností, a žiť čo najšťastnejší život ako sa len dá.

 

Vaše príspevky


Všetky Vaše finančné príspevky, dary, a výťažok z benefičného večera Ružová noc sú do posledného centpoužité na financovanie projektov OZ Orin Panacea.

Každé euro, ktorým sa rozhodnete naše OZ Orin Panacea podporiť je použité na nákup pomôcok na Happy terapiu (farebné papiere, nožničky, lepidlá, látky, bavlnky, stužky, sádra, farby na sklo, fimo hmota, korálky, fixky, ceruzky, pastelky, výkresy, vodové farby, hračky, bábky, knižky, omaľovánky, tričká, šatky...) a Detský onkologický tábor (strava, ubytovanie, výlety, doprava).

Ďakujeme za každý Váš cent, pretože keď sa spoja ľudia s láskavým srdcom, aj zopár centov môže zmeniť životy týchto detí. Sila zázraku spočíva práve v nás. Aj VY môžete zdieľať pomoc chorým deťom!

Darujte nám 2% z dane

 

Platba trvalým príkazom

Jednorázová platba

Kontakt

Adresa
Zámocká 8, 811 01
Bratislava

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Tel.: +421 903 427 250