RUŽOVÁ NOC POMÁHALA

Už 12.ročník Ružovej noci v Bratislave a 5.ročník v Prešove sa niesol v duchu pomôcť naším najmenším. Výnimočný večer, ktorý sa stal už tradíciou nielen v Bratislave, ale aj v Prešove, podporili aj silné hlasy umelcov,  ktorým osud onkologicky chorých detí nie je ľahostajný.

 

Zdroj Foto: Alica Nagyová Photography

Ružová noc”, ktorú organizuje tradične každý rok riaditeľka charitatívneho druženia OZ Orin Panacea Ivana Christová ako hostiteľka ponúkla opäť bohatý hudobný program a najmä šancu pomôcť v správnej chvíli na správnom mieste. “Snažíme sa pomôcť detičkám ako najlepšie vieme! Výťažok z večera a samozrejme aj dobrovoľné príspevky idú na špeciálnu metódu - Happy terapiu, ktorej sa združenie v spolupráci s odborníkmi venujú pravidelne dva krát týždenne počas celého roka v onkologických centrách v Bratislave a v Košiciach. Preto som vďačná, že máme možnosť pomáhať a zároveň sa aj poďakovať ľuďom, vďaka ktorým vraciame úsmev našim najmenším”, hovorí riaditeľka OZ Orin Panacea Ivana Christová.

Dvanásty ročník v Bratislave podporili svojim hlasom skupina Desmod, speváčka Kristína, raper Rakby či tanečná škola Petra Modrovského Dansovia. “ S Ivankou sme sa spolu stretli na Tanci snov a vtedy som si uvedomil aká je to správna ŽENA so správnym srdcom. Bolo mi cťou podporiť tento večer so svojimi tančeníkmi. Nie je nič krajšie ako keď pomáhame najmenším hoci len malou podporou ”, reaguje Peter Modrovský. Výnimočnosť večera umocnili silné ženské hlasy, ktoré vyvolávali u prítomných doslova zimomriavky! “ Kedykoľvek podporím Ivanku a veľmi rada, pretože viem, že naozaj ide o správnu vec. “Ružová noc” má neskutočnú energiu a viditeľné výsledky OZ Orin Panacea  sú obdivuhodné!”,  vyjadruje svoju podporu slovenská Beyonce Gitana, ktorá na galavečeri predviedla silný emočný výkon.

Samotný večer povzniesli svojim vystúpením aj uznávaní operní speváci Mária Helienkova z Rakúska či Pavel Katsiushyn  z Bieloruska, na ktorých nadviazalo ženské spevácke trio Lady Colors. Tri nádherne muzikálové divy spojil hlasy a pod vedením Lenky “LeRy” Rakarovej vytvorili magickú atmosféru galavečera. “Viem veľmi dobre, aké je to ťažké, keď je v rodine choré dieťa a pokladám za svoju povinnosť odvďačiť sa Bohu za svoje zdravie a talent tým, že vždy, pokiaľ mi to pracovné povinnosti dovolia, podporujem charitatívne projekty a podujatia”, vysvetľuje LeRa.  Členka skupiny Lady Colors podporila “Ružovú noc” hneď v dvoch mestách, v Bratislave spevom a v Prešove aj svojími moderátorskymi schopnosťami. “V Prešove bola fantastická atmosféra, vynikajúci umelci. Nakoľko som celú akciu poňala pocitovým štýlom, moderovanie bolo pre mňa veľmi príjemné. Navyše sme sa skvelo dopĺňali aj s Ivankou Christovou, ktorá je nielen výborná rečníčka, ale aj hostiteľka a priateľka. V ten deň som mala ešte iné vystúpenie a na “Ružovú noc” som dorazila asi tri minúty pred začiatkom a možno aj ten adrenalín spôsobil, že všetko klapalo, hostia sa bavili a my všetci účinkujúci sme zo seba vydali maximum”,  hovorí nadšene LeRa. V Prešove sa odviazal aj víťaz speváckej talentovej šou X Factor Peter Bažík, ktorý svojím vystúpením dostal do varu nielen hostí, ale aj gitarové struny, ktoré praskali pod Peťovou energiou. “Celý večer bol úžasný, od hostiteľky až cez prítomných hostí. Som vďačný, že som zažil takúto neskutočnú energiu, kde sa ľudia stretli aby pomohli. Bolo to skvelé!”, hovorí Bažík.

Súčasťou oboch galavečerov bolo aj slávnostné oceňovanie tým,  ktorí pomáhajú charitatívnemu združeniu celoročne. Počas večerov bola ohlásená aj dražba, takže hostia sa mohli zapojiť a podporiť tak priamo onkologické detičky.  V dražbe boli nádherne šaty od Fera Mikloška, ktoré predviedla Diana Mórova, špeciálny obraz namaľovaný pri zatmení mesiaca od umelkyne Janky Hradeckej, luxusný šperk od Zuzany Hriadilovej či odborný koučing pod vedením uznávanej lektorky, spisovateľky a koučky Renáty Angelo. Do bratislavskej dražby sa zapojil aj samotný spevák skupiny Desmod “Kully”, ktorý sa nechal vydražiť ako “spoločník” na večeru. “Keď je to pre dobrú vec, tak prečo nie? Som rád, že som mohol pomôcť aj takouto formou”, hovorí nadšene Kully, ktorý si sám stanovil vyvolávaciu cenu 20 eur.                Vrcholom celého večera bolo odovzdanie časti výťažku pre Eriku a Sašku, ktorá je pripútaná na vozíku a  vďaka podpore OZ Orin Panacea dostane možnosť ísť na plnohodnotnú liečbu do zahraničia. “Každým rokom je to výnimočnejšie  a  som rada, že som bola opäť súčasťou tohto charitatívneho večera. Tento ročník “Ružovej noci” bol iný aj v tom, že som mala po boku moderátora Michala Hudáka, ktorý vniesol večeru uvoľnenú atmosféru  a navzájom sme si boli oporou pri moderovaní galavečera”, chváli svojho bratislavského spolumoderátora Adriana Poláková. “Veľmi si vážim Ivanku s akou energiou a húževnatosťou “pracuje” pre tieto onkologické detičky. Rád podporím zmysluplné akcie, preto som bol poctený, keď ma oslovili. A to, že som mohol mať pri sebe aj krásnu a moderátorsky skúsenú Adrianku Polákovú bol bonus”, hovorí nadšene moderátor “Ružovej noci” Michal Hudák.

Okrem pravidelným aktivitám v onkologických zariadeniach, OZ Orin Panacea organizuje pre detičky aj pravidelné tábory, kde sa im plnohodnotne venujú odbornícni. A to všetko aj vďaka večeru, ktorý má nádych ružovej noci splnených prianí pre tých, ktorí to najviac potrebujú. “V živote veľakrát nemôžeme robiť veľké veci, no dajú sa realizovať malé veci s veľkou láskou“, uzatvára hostiteľka “Ružovej noci” a riaditeľka OZ Orin Panacea Ivana Christová.

OZ ORIN PANACEA...

Ivana Christová. Vďaka kariére modelky sa jej otvorili dvere aj do takých oblastí, s ktorými sa predtým nestretla. Jednou z nich bola práve charita, s ktorou naplno začala po narodení dcérky a zotrváva pri nej už 20 rokov. Dôkazom jej snahy je aj založenie OZ Orin Panacea, pričom prácu s nimi a pre nich pokladá za svoje poslanie aj výzvu. Charitatívna cesta začala v roku 1994 pod názvom Nadácia „IVANA CHRISTOVÁ DEŤOM“, kde sme pomáhali najmä kojeneckým ústavom do troch rokov, detským domovom a nemocniciam s detskými oddeleniami (Motol, Praha – Česká republika). V roku 2006 sme sa pretransformovali do nezávislého a nepolitického združenia ORIN PANACEA s cieľom zlepšenia kvality života detských pacientov. Teší nás, že každým rokom zlepšujeme podmienky chorým detičkám prostredníctvom špecializovaných metód s podporou kvalifikovaných odborníkov. Mnohokrát si neuvedomuje, aký dlhý čas musia tieto deti a ich rodiny stráviť v nemocnici. V nemocničnom prostredí deti prežívajú nostalgiu, letargiu a oveľa viac potrebujú opateru a lásku. V tomto momente nastupujeme my. Pravidelne dva krat týždenne počas celého roka naši dobrovoľníci navštevujú detské onkologické oddelenia v Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave a v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach a s deťmi realizujú „HAPPY TERAPIU“. Happy terapia je náš nosný projekt OZ Orin Panacea a práve v pravidelnosti realizácie tohto projektu vidíme význam a aj úspechy. Happy terapia je terapia šťastia, ktorú realizujú špecializovaní psychoterapeuti. Snažíme sa o to, aby deti aspoň na malý moment, zabudli na svoju chorobu a to práve pri „Happy terapii – kreatívna tvorba, maľovanie, modelovanie, vystrihovanie...“ Veríme, že aj ich rodičia, na moment „prítomného okamihu“ zabudnú na chorobu svojho dieťa a vidia len jeho úsmev na tvári." Náš cieľ je poskytnúť deťom čo najviac zážitkov, dopriať im možnosť realizovať sa formou kreatívnych a umeleckých činností, a žiť čo najšťastnejší život ako sa len dá. Sekundárnym projektom, ktrému sa naplno venujeme už ôsmy rok je organizácia denných táborov počas roka. Detičkám a ich rodičom pomáhame našou prítomnosťou, záujmom o ich problémy a potreby ako aj zážitkami, ktoré deti získavajú v detských onkologických táboroch, pričom samy deti tento tábor pomenovali „Anjelik“. Deti sa pol roka tešia na tábor a po roka „žijú“ z tábora. Aj tu vidíme silu „prítomného okamihu“. Deti si tábory užívajú plnými dúškami a zabúdajú na všetky starosti a trápenia. Našou hlavnou myšlienkou je „sila prítomného okamihu“. Pomôžme dnes, pretože zajtra môže byť neskoro ... V zmysle tejto vety sa snažíme uskutočňovať naše poslanie!

 

Ružová noc 2015 v Bratislave

 

 

Ružová noc 2015 v Prešove

 


Zdroj: informácie poskytla Jana Trellová /Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Kontaky:
www.orinpanacea.sk
/www.facebook.com/orinpanacea/

 

 

 

 

 

Darujte nám 2% z dane

 

Platba trvalým príkazom

Jednorázová platba

Kontakt

Adresa
Zámocká 8, 811 01
Bratislava

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Tel.: +421 903 427 250